تسمه حمل گرد یا شالی

تسمه حمل گرد یا شالی

نوع : تسمه گرد یا شالی

سمه حمل بار در شکل های مختلفی تولید میشود. انواع تسمه گرد یا تسمه اسلینگ، تسمه تخت و تسمه گرد که بصورت تک لا و دولا تولید میشوند برای اهداف لیفتینگ در شرایط خاصی مصرف میشوند. تسمه های تخت که در دو سر خود دارای حلقه بصورت بافت هستند هم بصورت متحرک با اتصال داخل قلاب و شگل و یا اتصال به سطوح توسط پیچ و مهره کار می کنند. تسمه ها گاهی به منظور لیفتینگ و گاهی به منظور محکم کردن اتصال همراه با جغجغه و یا جک لوی مورد استفاده قرار میگیرند. امروزه ظرفیت تسمه حمل بار بالا رفته و تا ظرفیت 30 تن نیز تولید میشوند. مهمترین مزیت استفاده از تسمه ها جلوگیری از زخمی شدن و آسیب به سطح قابل حمل می باشد بر خلاف استفاده از زنجیر و حتی سیم بکسل. ضعف اصلی تسمه ها عدم مقاومت آنها در برابر اجسام تیز می باشد. البته این مشکل دارای راه کارهایی می باشد و امروزه بر روی سطح تسمه با اضافه کردن پارچه هایی از جنس ویژه و یا حتی ترکیبات نفتی تا حدودی این مشکل قابل کنترل می باشد.
تسمه حمل بار گرد که تحت نام تسمه اسلینگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد در متراژ مختلف اغلب تا متراژ 1.5 متر مورد استفاده قرار می گیرد. تسمه گرد دارای جنسی شبیه به ابریشم می باشد و در درون آن بر خلاف تسمه حمل بار تخت از الیاف ویژه ای استفاده می شود. تسمه گرد در تناژ مختلف و بصورت یکپارچه تولید و عرضه می شود.
تسمه حمل بار گرد بگونه ای بدون درز تولید می شود و خود بصورت یک قلاب عمل می کند. تسمه حمل بار گرد با ضریب امنیتی 7:1 تولید و عرضه می شود.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تسمه حمل گرد یا شالی”