زنجیر صنعتی

زنجیر صنعتی


نوع : زنجیر بار سیاه

زنجیر صنعتی یکی از ابزار صنعتی مهم است که وظیفه انتقال نیرو را بر عهده دارد و در مراکز مختلف صنعتی استفاده می شود. زنجیر صنعتی با توجه به نوع کاربرد، اندازه، جنس ساخته شده و ساختار خودش، به انواع مختلفی تقسیم می شود. بعضی از انواع زنجیر صنعتی دارای پوشش گالوانیزه ای می ‌باشند که همین امر موجب افزایش طول عمر زنجیر نیز می ‌شود. البته زنجیر صنعتی از مواد مختلفی ساخته شده است، که تفلون نیز یکی از این مواد می‌ باشد.
برای استعلام قیمت و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید

زنجیر صنعتی از کاربردی ترین قطعاتی است که در انتقال نیرو و قدرت در انواع ماشین آلات مورد استفاده قرار می‌گیرد این نوع زنجیر به چند دسته تقسیم و بصورت زنجیر تک ردیفه ، دو ردیفه ، سه ردیفه تولید و عرضه میشود این نوع زنجیر از جنس فولاد و استیل ۳۱۶ ساخته میشود زنجیر صنعتی از اتصال قطعات کوچک زنجیر به یکدیگر شگل می‌گیرد این قطعات توسط پیم هایی به هم متصل میگردد همچنین زنجیر هنگامی که بار چرخ همگام خود درگیر شود نیرو را به چرخ دنده دیگر منتقل می‌کند این نوع زنجیر می‌تواند به تنهایی عامل حرکت بوده و یا در حالتی عامل به حرکت در آوردن ابزاری دیگر باشد کاربرد زنجیر صنعتی در صنایعی همانند :صنایع سیمان ،کارخانجات فولاد ،معدن ،نفت،خودرو سازی ، کشاورزی و دیگر صنایع میباشد اصلی ترین استانداردهای بین المللی زنجیر های صنعتی ansi,din,iso میباشد بازرگانی فتح بکسل عرضه کننده سایزهای مختلف زنجیر صنعتی با بهترین استانداردهای دنیا با برترین برندها در ایران میباشد.

خرید زنجیر صنعتی

قبل از خرید زنجیر صنعتی حتما باید شرایط حاکم بر کار خود را بشناسید. درک درست از کار و قرار گیری دستگاه ها در مکان مورد نظر، ارتباط مستقیمی با خرید زنجیر صنعتی و دیگر قطعات صنعتی دارد؛ که از مهمترین آن می توان: میزان رطوبت ایجاد شده در محیط کار، دمای کارخانه و تاثیر آن در دستگاه ها،آلودگی ها، محاسبه دقیق آنها و جداسازی آنها از یکدیگر، اسیدی و یا بازی بودن محیط کار و … را نام برد.
شناخت محیط کار بر خرید درست بسیار موثر است. اگر این شرایط را به درستی بررسی کنید، قطعا طول عمر زنجیر صنعتی ای که خریداری می کنید بسیار بالاتر خواهد رفت و در نتیجه آن هزینه ی کمتری را متحمل می شوید.
شرکت فتح بکسل با سالها فعالیت اقتصادی و تجاری در عرصه واردات ، توزیع و فروش ادوات لیفتینگ، تسمه صنعتی و زنجیرهای صنعتی و کشاورزی و… یکی از قدیمی ترین و توانم ندترین شرکت هایی است که در این صنعت فعالیت داشته و مفتخر است که در تمامی این سال ها علاوه بر جلب خشنودی و رضایت مشتریان محترم، توانسته با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، تامین قطعات مورد نیاز بسیاری از صنایع بزرگ کشور را نیز عهده دار گردد.
چنانچه قصد خرید هر یک از انواع زنجیر صنعتی را داشته دارید، قطعا فتح بکسل ارزشمند ترین گزینه شما خواهد بود.


برای خرید و استعلام قیمت زنجیر کشتارگاهی میتوانید:

انواع زنجیر صنعتی از نظر جنس

جنس زنجیر صنعتی متفاوت است.
انواع زنجیر صنعتی در محل های مختلفی از جمله مناطق تحت فشار ، تحت دمای بالا مثل کوره ها، مرطوب، زیر آب و تحت بارهای سنگین، انتقال نیرو را انجام می دهند. بسته به شرایط جوی و اتمسفری که قرار است یک زنجیر در آن به کار رود، جنس زنجیر نیز فرق می کند.
زنجیر صنعتی می تواند از جنس های زیر باشد:
گالوانیزه، چدن، استیل نگیر، فولاد
اما بطور کلی معروف ترین جنس های به کار رفته در زنجیر های صنعتی به شرح زیر است:
*زنجیر استیل 304
این زنجیر برای استفاده در شرایط دمایی با درجه حرارت بالا و محیط هایی با خوردندگی بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. این زنجیر نگیر می باشد.
*زنجیر استیل AS 600
از مهم ترین زنجیرهای سری 600 هستند که جهت دمای بالا و محیط خورنده مناسب می باشد. قطعات این زنجیر، سخت کاری شده و مقاومت سایشی بیشتری نسبت به زنجیر جنس استیل 304 دارند.
*زنجیر استیل 316
از زنجیرهای جنس استیل 316 در دمای خیلی بالا و محیط خیلی خورنده استفاده می شود.
*زنجیر صنعتی نیکل
در شرایطی که تماس لحظه ای وجود داشته باشد، از زنجیر با پوشش نیکلی استفاده می شود. همینظور در شرایطی که زنجیر در معرض آب باشد، استفاده از زنجیر نیکل مناسب است.
*زنجیر صنعتی نقره
در شرایطی که محیط اسیدی باشد، از زنجیر صنعتی با پوشش نقره استفاده می شود. زنجیر نقره در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم می باشد.

تماس با فتح بکسل - fathboxel.ir

انواع زنجیر صنعتی انتقال نیرو از نظر استاندارد:

زنجیر صنعتی ای که برای انتقال قدرت در صنایع استفاده می شود با دو استاندارد A و B دسته بندی می شود.

زنجیرهای سری A:

زنجیرهای سری A شامل شماره های 30، 40، 50، 60، 80 الی 240 هستند؛ که از 1 ردیف تا 6 ردیف و در سه مدل یکطرف شاخکدار و دو طرف شاخکدار و ساده موجود هستند.

سری A طبق استانداردهای DIN 8188، ISO 606 یا ANSI نامگذاری می شوند. به این زنجیر صنعتی را در اصطلاح سری آمریکایی نیز می گویند.

زنجیرهای سری B:

زنجیرهای سری B شامل شماره های B 08 ،10B ،12B ،16B الی 72B هستند که از یک ردیف تا 6 ردیف و در سه مدل ساده، یکطرف شاخکدار و دو طرف شاخکدار موجود هستند. سری B طبق استانداردهای DIN 8187، ISO 606 نامگذاری می شوند. این زنجیر صنعتی را در اصطلاح سری اروپایی می نامند.

از جمله مدل های سری A و B می توان به موارد زیر اشاره کرد:

زنجیرهای تک ردیفه

زنجیر با دقت بالا و باگام کوتاه سری آ

زنجیر صنعتی با کاربرد سنگین

زنجیر دو الی پنج ردیفه سری آ

زنجیر انتقال گام دو برابر

زنجیرهای دقت بالا و باگام کوتاه سری ب

زنجیرهای خاردار، با کاربرد سنگین

زنجیر خاردار دقیق، گام کوتاه

زنجیر بی صدا

زنجیر موتور سیکلت

زنجیر صنعتی حوزه نفتی، با کاربرد سنگین

زنجیر جنس صفحه نیکل

زنجیر اتصال خم دار

اجزای زنجیر صنعتی

همه زنجیرهای صنعتی از پنج قسمت تشکیل می شوند. وزن، شکل قرارگیری و سایز هر زنجیر می تواند متفاوت باشد؛

ولی اجزای سازنده در تمامی انواع زنجیر یکسان هستند.

اجزا  زنجیر صنعتی به ترتیب شماره، به صورت زیر می باشند:

1) لینک خارجی (Outer Link): در شکل با شماره یک نشان داده شده است، که اجزا را به هم متصل می کند.

2) لینک داخلی (Inner Link): که در شکل با شماره دو نشان داده شده است،‌ این قطعه نیز اجزا را به هم متصل می کند.

3) پین (Pin): نگهدارنده یا پین از داخل غلتک ها عبور می کند و دو طرف غلتک را به بدنه ی زنجیر متصل می کند که

با شماره 3 نشان داده شده است.

4) غلتک (Roller): که در شکل با شماره 4 نمایش داده شده است، هر زنجیر از تعدادی غلتک تشکیل شده است، غلتک ها با چرخیدن و جا به جا شدن باعث حرکت و انتقال نیرو می شوند.

5) بوش (Bush): که در شکل با شماره 5 نشان داده شده است. ارتعاش ناشی از انتقال نیرو را کنترل می کند و آن را کاهش می دهد.

زنجیر صنعتی-fathboxel.ir

ضخامت های لینک های داخلی و خارجی، قطر غلتک و پین، در عمر و توان زنجیر تاثیر زیادی دارند.

به طور کلی تعداد ردیف غلتک ها می تواند از 1 تا 5 ردیف متفاوت باشد.

هر چه تعداد ردیف های یک زنجیر بیشتر باشد، تحمل فشار و وزن آن افزایش می یابد.

زنجیر حوزه نفتی

مزایا و معایب استفاده از زنجیرهای صنعتی

مزایا:

* قدرت کششی زیاد.

* کارایی بهینه و مفید در محیط های نامطلوب محیطی مثل شرایط گرد و غبار در مناطق گرمسیر و رطوبت در مناطق شرجی.

* امکان انتقال نیرو و قدرت در چندین محور و انتقال نیرو به صورت پاد ساعت گرد و ساعت گرد.

* امکان تغییر طول زنجیر صنعتی و فاصله بین محور های انتقال نیرو.

معایب:

*تنها ایراد اساسی که می توان از زنجیر صنعتی گرفت، صدای زیاد و گوش خراش آن می باشد. اما به طور کلی می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

*نصب و راه اندازی زمان بر

*هزینه زیاد مالی و زمانی

*نیازمند سرویس دوره ای و روانکاری

انواع زنجیر صنعتی از نظر محل استفاده

زنجیر صنعتی از نظر محل استفاده نیز متفاوت می باشند.

به طور کلی زنجیر صنعتی در صنعت تولید مواد غذایی و کشاورزی، در صنعت خودروسازی و در صنعت دریانوردی کاربرد دارد.

1) زنجیر صنعتی کشاورزی (Agricultural Chains)

این زنجیرها که در صنعت تولید مواد غذایی و کشاورزی به کار می روند، جزء ضعیف ترین زنجیرها هستند.

زنجیرها کشاورزی به هیچ وجه تحت فشار و نیرو شدید قرار نمی گیرند و از نظر آب و هوایی نیز به طور معمول در داخل کارخانه ها در شرایط کنترل شده قرار دارند.

2) زنجیر صنعتی انتقال نیرو (Transmission Chains)

از این زنجیر برای انتقال نیرو در ماشین آلات استفاده می شود. از ویژگی های مهم زنجیر انتقال نیرو می توان به قدرت و تحمل بالای آن اشاره کرد. این زنجیر ها در موتور سیکلت ها، خودروها و ابزارهای استخراج در صنعت نفت کاربرد دارند. این زنجیرها مقاومت بالایی در برابر زنگ زدن و خوردگی دارند. مهندسان سازنده در تلاش هستند تا صدای زیاد زنجیر را کنترل کنند.

3) زنجیرهای هیدرو سرویس

یک نوع خاص دیگر از زنجیر صنعتی به نام زنجیر هیدرو سرویس وجود دارد. زنجیرهای هیدرو سرویس در برابر خوردگی مقاوم بوده و در شرایطی که زنجیر در تماس با آب و نمک باشد، استفاده از آن مناسب است. عمر زنجیرهای هیدرو سرویس در برابر زنجیرهای معمولی 30 برابر بیشتر است.

از ویژگی های زنجیرهای هیدروسرویس می توان به این موارد اشاره کرد:

*طول عمر بیشتر نسبت به زنجیر های معمولی

*مقاومت بالا در برابر خوردگی

*در آن صفحات و غلطک ها با دقت بالا به یکدیگر پین شده اند.

*ترکیب شیمیایی کروم شش ظرفیتی آزاد

*مقاوم در برابر ساییدگی

نکات مهم قبل از خرید زنجیر صنعتی

در خرید زنجیر صنعتی ، فقط نباید به قیمت و استحکام آن توجه کنیم؛ بلکه اولین نکته در خرید آن، این است که به ابعاد و اندازه آن توجه کنیم تا بتوانیم علاوه بر انتخاب مناسب و درست، رضایت کافی از خرید آن را داشته باشیم.

یکی دیگر از نکاتی که در خرید این وسیله باید به آن توجه کنیم این است که، ساختار آن چگونه می باشد و چه جنسی دارد. همانطور که گفته شد ساختار این زنجیرها از قطعات کوچکی تشکیل شده است؛ هنگام خرید باید به نظم آن ها توجه داشته باشیم.  همچنین می ‌توان گفت به دلیل مزایا و کاربردی که این زنجیرها در صنایع مختلف دارند، انتخاب مناسب و درست آن ها می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

برای مثال اگر رطوبت در محیط کار بالا باشد، زنجیرهای صنعتی و دیگر قطعات شروع به زنگ زدگی و خوردگی می کنند، در نتیجه انتخاب درست جنس زنجیر صنعتی باعث سود بیشتر شما می شود. معمولا در این محیط ها، زنجیر استیل با نمره ۳۱۶ بهترین انتخاب می باشد. در صورت نداشتن آگاهی در این مورد حتما با فتح بکسل در تماس باشید.

قیمت زنجیر صنعتی

همانطور که گفته شد، زنجیر صنعتی دارای انواع گوناگونی می باشد و بنابر استفاده، مواد اولیه به کار رفته، برند سازنده و نیز استاندار های متفاوت و ... دارای قیمت های متنوعی می باشد. بنابر این نمی توان قیمت واحدی را برای آن در نظر گرفت و لازم است پس از شناسایی زنجیر صنعتی مورد نظر، برای خرید با فتح بکسل تماس بگیرید.

سوالات متداول زنجیر صنعتی

+ چگونه میتوان زنجیر صنعتی را از بازرگانی فتح بکسل خریداری کرد؟
برای ثبت سفارش و استعلام قیمت زنجیر صنعتی از مجموعه فتح بکسل ، کافی است با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و یا رو کلمه تماس کلیک کنید.

+ زنجیر صنعتی چیست؟
زنجیر صنعتی یکی از ابزار صنعتی مهم است که وظیفه انتقال نیرو را بر عهده دارد و در مراکز مختلف صنعتی استفاده می شود.
زنجیر صنعتی از کاربردی ترین قطعاتی است که در انتقال نیرو و قدرت در انواع ماشین آلات مورد استفاده قرار می‌گیرد این نوع زنجیر به چند دسته تقسیم و بصورت زنجیر تک ردیفه ، دو ردیفه ، سه ردیفه تولید و عرضه میشود و از نظر نوع به چند مدل تقسیم می شود، برای اطلاعات بیشتر وارد سایت شوید.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “زنجیر صنعتی”