زنجیر فولادی G100

زنجیر فولادی G100نوع : زنجیر بار سیاه

زنجیر گرید ۱۰۰ که با ظریب امنیتی بالایی از گریدهای بالای فولادی بصورت خاص تولید میشود و برای لیفتینگ بار مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای مقاومت .کششی بسیار بالایی است
زنجیر گرید 100 یکی از قوی ترین گزینه های موجود ، این درجه 25 درصد نسبت به درجه 80 قوی تر است و به عنوان یک زنجیره یدک کش و بالابر بسیار موثر است.زنجیر حمل بار G100 که اغلب از آن به سبب مقاومت کششی و تنسایل بسیار بالا و ضریب امنیتی مناسب در تولید اسلینگ زنجیری استفاده میشود گاهی به رنگ سیاه و گاهی نیز برای تشخیص گرید به رنگ آبی تولید و عرضه میشود. زنجیر حمل بار G100 در واقع گرید بالایی از فولاد را داراست که حاصل استفاده از ترکیب خاصی از آهن و کربن بوده که در نهایت و طی عملیات گرماشی و سرمایشی به تنسایلی حدود 1040 مگاپاسکال رسیده است. زنجیر حمل بار G100 در سایز های اینچی و میلیمتری از 5 میلیمتر الی 32 میلیمتر تولید می شود که سایز های 8، 10 و 13 بیشترین مصرف را دارد. زنجیر حمل بار G100 با WLL 4:1 ـولید و عرضه می شود.

برای استعلام قیمت و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید

توضیح مختصر درباره زنجیر فولادی

زنجیر فولادی ( carbon steel link chains ) مجموعه ای است متشکل از قطعات فولادی متصل به هم، که دارای ویژگی هایی شبیه به طناب است، که در حالت فشاری، منعطف و خمیده، اما در کشش خطی، تحمل کننده و سخت است. زنجیر فولادی ، زنجیری است که اغلب برای محکم بستن اجسام و بار در حمل و نقل یا دیگر کاربرد ها و یا بلند کردن اجسام به هنگام جا به جایی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این زنجیرها یکی از قوی ‌ترین و مقاوم ‌ترین انواع ابزار و وسایل استفاده شده در کاربرد های لیفتینگ یا بلند کردن و جا به جایی اجسام سنگین هستند. این زنجیر ها به طور معمول از فولاد های ساده کربنی و فولاد های آلیاژی مثل فولاد ضد زنگ یا همان استینلس استیل ساخته می‌ شوند. در ساخت این زنجیرها، بیشتر از فولاد ضد زنگ 304 و 316 استفاده می‌ شود که میزان کربن بیشتری نسبت به سایر آلیاژهای فولاد ضد زنگ دارند؛ بنابراین مقاومت کششی بالاتری نیز دارد.


برای خرید و استعلام قیمت زنجیر الواتور میتوانید:

ویژگی های زنجیر فولادی چیست ؟

  • زنجیرهای حمل بار گرید های G80, G100 و G120 در بازار به نام زنجیر حمل بار گرید پایین شناخته می شوند. این زنجیر ها به دلیل خواصی که دارند، به طور معمول برای مناطقی که مرطوب هستند مانند مناطق ساحلی و نیز در کار های کارگاهی صنعتی، که با اسید های خورنده و رطوبت سر و کار دارند، استفاده می شوند.
  • زنجیرهای فولادی گرید G120 بالاترین و بیشترین مقدار تنسایل تولیدی را در بین زنجیر های حمل بار دارند؛ این زنجیر ها تنسایلی نزدیک به ۱۱۴۰ مگا پاسکال دارند.
  • زنجیر گالوانیزه گرید ۴۳ فقط برای کار های عمومی به کار برده می شود و در موارد لیفتینگ کاربرد ندارد.
  • به طور معمول اغلب موارد استفاده از زنجیرهای حمل بار، زنجیر های فولادی با گرید ۸۰ می باشد؛ که در کارهای لیفتینگ به خصوص جرثقیل برقی و دستی کاربرد زیادی دارد.

برای خواندن مطالب درباره سیم بکسل آسانسوری کلیک کنید

کاربرد زنجیر فولادی

زنجیر فولادی در میدان و عرصه صنعت همیشه پیشگام و پیشرو بوده، در صنعت هایی همچون صنعت کشاورزی، صنعت خودرو سازی، کشتی رانی، پتروشیمی و حمل و نقل بار و... .

زنجیر فولادی - fathboxel.ir

زنجیر فولادی به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای حمل نقل بارهای سنگین و سخت در هر شرایطی، انتخاب می شود. همانطور که پیش تر نیز گفته شد، زنجیر های فولادی با توجه به تناسب فعالیتی که برای آن انتخاب می شوند، سایز و اندازه های مختلفی دارند و در جنس های مختلفی از جمله زنجیر آهنی، زنجیر فولادی، زنجیر گالوانیزه و زنجیر استیل و...  ساخته می شوند.

زنجیر فولادی در گرید های مختلف و متنوعی، بسته به کار مورد نظر تولید می شود؛ گرید زنجیر فولادی در واقع همان مقدار سخت کاری شده و مقدار فولاد به کار رفته در ساختار و یا استراکچر آن است، هر چه قدر بار سنگین تر باشد یا نوع کار سخت باشد به زنجیرهای فولادی قوی تر و با گرید بالاتر نیاز داریم. مثلا زنجیر فولادی با گرید 80 یا زنجیر فولادی با گرید 100 و ... .

از برند های معروف و خوشنام ، می توان کارخانه های تولید زنجیر شرکت کروزبی امریکا و MCK را نام برد؛ همچنین شرکت آلمانی RUD از پیشروان صنعت تولید زنجیرهای فولادی می باشد.

این زنجیر در جرثقیل های دستی و برقی استفاده می شود؛ همچنین از این ابزار کاربردی در قرقره های بلند کردن بار و نیز وینچ ها استفاده می شود.

زنجیر فولادی برای کار رو کشتی ها عالی می باشد؛ چرا که زنجیر های فولادی مقاومت بیشتری و بهتری نسبت به حرارت بالا و سایش دارند، همچنین درصد کمتری نسبت به زنگ زدگی حساس می باشند.

تماس با فتح بکسل - fathboxel.ir

انواع زنجیر فولادی

انواع زنجیر فولادی - فتح بکسل

ابتدا به نکاتی کلی در مورد این نوع زنجیر اشاره می کنیم، سپس بر اساس جنس زنجیر ها به بررسی و معرفی هر کدام می پردازیم.

*انواع زنجیر فولادی با توجه به  ظاهر و جنس آن:

اسلینگ فولادی با علامت L معروف به زنجیر فولادی نرم می ‌باشد.

رشته های فولادی که آب دیده شده اند با نشان P نمایش داده می شوند.

زنجیری که مقاومت بالایی دارد و نیز آب دیده شده است، با نشان CM یا T یا 80 مشاهده می شود.

زنجیری که بر روی آن 100 نوشته شده، مقاومت بسیار بالایی دارد.

زنجیر فولادی آب دیده با مقاومت بالا به دلیل مقاومت کششی بالای آن، از پرکاربرد ترین زنجیرها در لیفتینگ می‌ باشد.

*انواع زنجیر فولادی با توجه به جنس:

1) زنجیر فولادی گالوانیزه سرد:

به این دلیل که اسلینگ های فولادی در برابر مواد خورنده مقاومت پایینی دارند، نیاز است که سطح آن آبکاری شود. چرا که مواد موجود در طبیعت مثل آب یا هوا و رطوبت (عوامل اصلی زنگ زدی) باعث کاهش عمر رشته های فولادی می ‌شوند. برای آبکاری این نوع زنجیر فولادی از روکش روی یا زینک استفاده می‌ شود که آن با علامت Zn  نمایش داده می ‌شود.

این روکش روی، یک روکش سطحی بر روی اسلینگ فولادی می ‌باشد که از زنگ زدگی این زنجیر جلوگیری می کند؛ این نوع زنجیر با روکش روی، به رنگ نقره ای می باشد و به زنجیر گالوانیزه سرد معروف است و با این نام در بازار موجود است.

2) زنجیر فولادی گالوانیزه گرم:

این نوع زنجیر نیز، همانند اسلینگ فولادی گالوانیزه سرد، با فلز روی یا همان زینک آبکاری می‌ شود؛ اما تفاوت در روش آبکاری آن است، گالوانیزه گرم در مقابل زنجیر گالوانیزه سرد، نسبت به مواد خورنده مقاوم‌ تر است؛ زیرا که در دمایی نزدیک به 640 درجه سانتی گراد آبکاری می ‌شود. زنجیر فولادی گالوانیزه گرم به رنگ نقره ای مات در مراکز فروش موجود است.

3) زنجیر فولادی ضد برش:

این اسلینگ از فولاد با آلیاژی ضد برش و نیز روکشی برزنتی، تولید می شود. این زنجیر بخاطر شمایل شش ضلعی، در برابر برش با اره آهنی و قیچی مقاوم است.

انواع دیگر زنجیرهای حمل بار:

در اینجا به اختصار در مورد پرکاربرد ترین و رایج ترین زنجیر های فولادی موجود، توضیحاتی ارائه می دهیم:

زنجیرهای Stud: این زنجیر برای صنایع دریایی طراحی شده است. استفاده از این زنجیر جهت بارگیری با جرثقیل توصیه نمی شود. به طور معمول این نوع زنجیرها دارای اندازه ی ثابتی می باشند.

زنجیرهای Bush Roller Chain: این زنجیر معمولا در وسایلی مثل: موتورسیکلت، دوچرخه و لیفتراک استفاده می شوند. از این نوع بخاطر نداشتن قابلیت انعطاف به کناره ها، برای بلند کردن اجسام معلق استفاده نمی شود.

زنجیرهای گرید ۴۳ : این زنجیر کاربرد باربری ندارد؛ کاربرد زیادی در صنایع کشاورزی، ساختمانی و چوب بری دارد.

زنجیرهای گرید ۳۰ یا Proof Coil: به طور معمول از این نوع برای مهار بار استفاده می شود و برای بلند کردن بار استفاده نمی شود.

نکات مهم در استفاده از زنجیر فولادی

*استفاده از زنجیر در موارد زیر ممنوع است و در صورت مشاهده به هیچ وجه نباید از زنجیر استفاده کرد:

۱- وجود حلقه هاي خورده شده يا شكسته شده زنجیر

۲- وجود شيار، خراشيدگی، پريدگی يا فرسودگی در حلقه های زنجیر

۳- پيچيدگی، خميدگی يا كشيدگی، گره خوردگی در طول زنجیر

*زنجيرها را نبايد با پيچ يا سيم به بارگير وصل کرد، چرا که با ظرفيت زنجير سازگار نيستند.

* بايد شعاع انحنای گوشه ی بار، بزرگتر از ضخامت زنجير باشد، اگر این گونه نباشد، ظرفيت زنجير تا ۲۵ درصد كاهش مي يابد.

  • از قلاب باید برای اتصال زنجيرها به بارگير و بار استفاده نمود.
  • به طور معمول، زنجير هايی كه برای مهار و نگهداری بار استفاده مي شوند، هرگز نباید برای بلند كردن و يا تخليه بار استفاده شوند.

قیمت زنجیر فولادی

زنجیر های فولادی در دو نوع کیلویی و متری به فروش می رسند و قیمت آن بسته به میزان مقاومت کششی آن و گرید آن و نیز نوع آبکاری آن متفاوت است.

زنجیر فولادی گالوانیزه گرم به دلیل مقدار زینک بالاتر و نیز دشواری بیشتر در آبکاری، نسبت به زنجیر گالوانیزه سرد قیمت بیشتری دارد.

شما عزیزان می‌ توانید به راحتی با ثبت سفارش در فتح بکسل، نسبت به خرید انواع زنجیر اقدام کنید.

خرید زنجیر فولادی

خرید اینترنتی این محصول باعث می شود که شما بدون محدودیت زمانی و مکانی به راحتی خرید خود را از فروشگاه مورد نظر انجام دهید. فتح بکسل با هدف تجربه خرید راحت تر توسط شما همراهان گرامی، فروش اینترنتی را مهیا کرده است تا افراد از سراسر کشور بتوانند به انواع ابزار آلات با کیفیت دسترسی داشته باشند.

فتح بکسل به عنوان یکی از معتبر ترین عرضه کنندگان انواع  زنجیر، تسمه، سیم بکسل و ادوات لیفتینگ و ... آماده ارائه خدمات، با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.

نکات مهم قبل از خرید زنجیر فولادی

قیمت زنجیر فولادی - فتح بکسل

به هنگام خرید این زنجیر ها باید نکاتی را در نظر بگیریم، نکاتی مثل:

* لایه و روکش محافظ زنجیر:

همانگونه که اشاره کردیم زنجیرهای فولادی در روکش محافظ موجود هستند و بسته به نوع این روکش ها، زنجیر برای کاربردهای خاصی مناسب خواهد بود. مثلا، زنجیر های گالوانیزه گرم در مقابل خوردگی مقاوم هستند. این زنجیر ها زنگ نمی زنند و به خاطر استحکام خوب، انتخابی مناسب برای استفاده طولانی در فضای باز، به ویژه در محیط های دریایی یا صنعتی هستند. پس در هنگام خرید دقیقاً به مکان و نحوه استفاده از زنجیر  فکر کنید. در نگاه اول ممکن است مهم به نظر نرسد، اما انتخاب مناسب، کارآیی را افزایش داده و طول عمر را نیز به حداکثر می رساند.

*اندازه:

در مرحله بعدی، باید اندازه زنجیر را در نظر گرفت. اندازه گیری های زنجیره فولادی معمولاً شامل قطر سیم، طول داخلی و عرض داخلی است. در ابتدا، درک آنها کمی مشکل است. بنابراین حتماً با اصطلاحات مربوط به آن آشنا شوید و بدانید که اعداد به چه معنا هستند.

از جمله موارد دیگر که در هنگام خرید زنجیر باید به آن توجه کنید، میزان انعطاف پذیری و استقامت کششی و نیز گرید های آن است. برای انتخاب مناسب ترین زنجیر بسته به کاربردتان با فتح بکسل در ارتباط باشید.

سوالات متداول زنجیر فولادی

+ چگونه میتوان از فتح بکسل زنجیر فولادی خریداری کرد؟
برای ثبت سفارش و استعلام قیمت زنجیر فولادی از مجموعه فتح بکسل ، کافی است با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و یا رو کلمه تماس کلیک کنید.

+ زنجیر فولادی چیست؟
زنجیر فولادی ( carbon steel link chains ) مجموعه ای است متشکل از قطعات فولادی متصل به هم، که دارای ویژگی هایی شبیه به طناب است، که در حالت فشاری، منعطف و خمیده، اما در کشش خطی، تحمل کننده و سخت است. زنجیر فولادی، زنجیری است که اغلب برای محکم بستن اجسام و بار در حمل و نقل یا دیگر کاربرد ها و یا بلند کردن اجسام به هنگام جا به جایی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این زنجیرها یکی از قوی ‌ترین و مقاوم ‌ترین انواع ابزار و وسایل استفاده شده در کاربرد های لیفتینگ یا بلند کردن و جا به جایی اجسام سنگین هستند. این زنجیر ها به طور معمول از فولاد های ساده کربنی و فولاد های آلیاژی مثل فولاد ضد زنگ یا همان استینلس استیل ساخته می‌ شوند. در ساخت این زنجیرها، بیشتر از فولاد ضد زنگ 304 و 316 استفاده می‌ شود که میزان کربن بیشتری نسبت به سایر آلیاژهای فولاد ضد زنگ دارند؛ بنابراین مقاومت کششی بالاتری نیز دارد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “زنجیر فولادی G100”