خرابی سیم بکسل های بلند کننده و حمل بار

جستجو

دسته بندی ها

دسته‌ها

در هنگام کار وظیفه اپراتور جرثقیل و ریگر این است که از چگونگی وضع سیم بکسل بلند کننده بار و همچنین سیم اصلی قلاب باخبر باشد . اول هر شیفت سیم بکسل باید کنترل و بازرسی گردد، چون سیم تحت شرایط مختلف در هنگام کار معایبی پیدا می کند که اغلب باعث حوادث و سوانح ناگوار و غیر قابل جبران می گردد که با هیچ قیمتی جبران پذیر نخواهد بود ، این خسارت ممکن است مالی و یا جانی باشد و مسئولیت آن به عهده راننده جراثقال و ریگر می باشد.
۱٫ پارگی : در اثر کشش بیش از حد یا سائیدگی ، رشته‌های سیم پاره می‌شود. اگر در طول یک گام سیم پارگی بیش از ۱۰% باشد سیم بکسل دیگر قابل استفاده نیست.بطور مثال سیم بکسل ۶* ۱۹+۱F.C که تعداد رشته های آن ۱۱۴ عدد می‌باشد ، اگر ۱۲ عدد سیم در طول یک گام پاره شده باشد ، سیم بکسل باید تعویض گردد.
۲٫ سائیدگی‌: در اثر اصطکاک سیم با قرقره‌ها و استوانه سیم جمع کن و دیگر عوامل بوجود می‌آید . اگر از ۴۰% قطر سیم بکسل بیشتر باشد سیم باید تعویض گردد.
۳٫ زنگ زدگی : سیم بکسل اگر در هوای مرطوب کار کند یا با آب تماس داشته باشد دچار زنگ زدگی می‌گردد. در این صورت باید محل زنگ زدگی را تمیز نمود و قطر سیم را اندازه گرفت ، در صورتی که در اثر زنگ زدگی ۴۰% از قطر سیم خورده شده باشد سیم باید تعویض گردد . ضمناً پارگی هم باید کنترل گردد.
۴٫ برق زدگی‌: در اثر اتصال با کابل برق یا کابل جوشکاری یا نداشتن ارت جراثقال ، مقاومت سیم از بین می‌رود که باید سیم بکسل تعویض گردد.
۵٫ در مورد لهیدگی ، دفرمه شدن ، چکش خوردگی در موقع تعویض سیم و یا در موقع تعمیرات ، گره داشتن سیم که منجر به باز شدن پیچ سیم می گردد باید توجه داشت اگر بریدگی یا شکستگی داشته باشد دیگر قابل استفاده نیست.

1 دیدگاه دربارهٔ «خرابی سیم بکسل های بلند کننده و حمل بار;

  1. روانکار طنابهای فولادی با قابلیت حفاظت کاتدی – WLP80 محصولی پیشرفته است که برای اولین بار در جهان توسط شرکت دانش بنیان نانو مواد خاکستری، به منظور روانکاری و حفاظت و افزایش طول عمر طنابهای فولادی طراحی و تولید شده است. این محصول حاوی پودر نانو و میکرو بوده و با حفاظت کاتدی به روش آند فدا شونده از فولاد کابل در برابر خوردگی محافظت می کند.
    برای مطالعه اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.
    https://parscenter.com/Product/400871

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید